سه شنبه 29 اردیبهشت 1394

چرا برخی مسئولین!! به عربستان تسلیت گفتند؟؟؟

   نوشته شده توسط: حسن مرادپور    نوع مطلب :متفرقه ،

به دنبال مرگ ملک عبدالله، پادشاه عربستان سعودی، در اولین واکنش مقامات ایرانی، مرضیه افخم، سخنگوی وزارت خارجه، درگذشت او  را به دولت و مردم این کشور تسلیت گفت. افخم بلافاصله اعلام کرد که ظریف شخصا در مراسم رسمی یادبود عبدالله شرکت خواهد کرد. بر این اساس، ظریف هم روز شنبه از سوییس، راهی عربستان شد.

ساعتی بعد از اظهارات افخم، پیام تسلیت حسن روحانی، رییس جمهور نیر در رسانه ها منتشر شد که در آن، "برای آن مرحوم مغفرت، برای خاندان ایشان صبر و برای ملت و دولت عربستان آرزوی موفقیت" شده بود.

پس از آن، اکبر هاشمی رفسنجانی، مراتب تسلیت خود را به پادشاه جدید سعودی اعلام کرد و عربستان را "کشور دوست" نامید.
واکنش فوری دولت تدبیر و امید به مرگ ملک عبدالله، تسلیت غیرمرسوم هاشمی رفسنجانی، اعلام حضور وزیر خارجه در مراسم رسمی عبدالله، در حالی است که خاندان آل سعود رابطه خوبی با نظام جمهوری اسلامی ایران ندارد و کارشکنی های اخیر این خاندان در حوزه نفت، حتی صدای حسن روحانی را هم درآورده است.

گذشته از این موضوع، حضرت امام خمینی (ره)، در سخنرانی تاریخی خود درباره این خاندان، به صراحت فرموده بودند که "اگر از جنایت های امریکا بگذریم از ال سعود نخواهیم گذشت". امام(ره) تصریح کرده بودند: "اگر از صدام بگذریم، اگر مسأله قدس را فراموش کنیم، اگر از جنایت های امریکا بگذریم از ال سعود نخواهیم گذشت. ان‌شاالله اندوه دلمان را را در وقت مناسب با انتقام از امریکا و ال سعود برطرف خواهیم کرد و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم گذاشت و با برپایی جشن پیروزی حق بر جنود کفر و نفاق و ازادی کعبه از دست نا اهلان و نامحرمان به مسجد الحرام وارد خواهیم شد.
مگر مسلمانان نمی بینند که امروز مرکز وهابیت در جهان به کانون‌های فتنه و جاسوسی مبدل شده اند که از یک طرف اسلام اشرافیت اسلام ابوسفیانی، اسلام ملاهای کثیف درباری، اسلام ذلت و نکبت، اسلام پول و زور، اسلام فریب و سازش و اسارت و اسلام حاکمیت سرمایه و سرمایه داران بر مظلومان و پابرهنه ها و در یک کلمه اسلام امریکایی را ترویج می کنند و از طرف دیگر سر بر استان سرور خویش امریکای جهانخوار می گذارند."
با این توصیفات، آیا شما با پیام تسلیت روحانی و هاشمی رفسنجانی – به ویژه متن پیام او - به خاندان آل سعود موافقید؟ آیا با وجود دشمنی آشکار آل سعود با کشورمان، لزومی به ارسال این پیام‌ها بود؟ حضور ظریف در مراسم رسمی پادشاهی عربستان را چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا رفتار دولتمردان تدبیر و امید در مرگ ملک عبدالله، با بیانات حضرت امام خمینی در خصوص خاندان آل سعود مطابقت دارد؟ نظر خود را برای ما بنویسید

صراط نیوز


دوشنبه 28 اردیبهشت 1394

فلزی که روی آب می ایستد...

   نوشته شده توسط: حسن مرادپور    نوع مطلب :محیط زیست ،

,اخبار, اخبار علمی, فلزی که روی آب شناور می ماند,اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی


این ماده جدید که کامپوزیت زمینه فلزی نام دارد، می تواند در همه چیز از ناوهای جنگی گرفته تا خودرو مورد استفاده قرار بگیرد.

کشتی هایی که با چنین کامپوزیت های سبکی ساخته شوند، حتی اگر بدنه آن ها آسیب ببیند هم غرق نمی شوند.
همچنین این ماده جدید می تواند برای ارتقای اقتصاد سوخت خودروها بسیار امیدبخش باشد، زیرا سبکی و مقاومت در برابر حرارت را با هم ترکیب کرده است.

اگرچه فوم های ترکیبی از سال ها پیش در بازار وجود داشته اند، اما این نخستین بار است که یک فوم ترکیبی زمینه فلزی سبک تولید شده است.

این کامپوزیت زمینه آلیاژ منیزیوم با ذرات توخالی کاربید سیلیکون تقویت شده و از چگالی 0.92 گرم در سانتی متر مکعب در مقایسه با میزان یک گرمی آب برخوردار است.

این ماده نه تنها از چگالی کمتر از آب برخوردار بوده، بلکه دارای قدرت کافی برای مقاومت در برابر شرایط سخت محیط دریایی است.

در سالهای اخیر تلاشهای چشمگیری بر تولید کامپوزیتهای سبک زمینه پلیمری برای جایگزینی با اجزای سنگین فلزی در خودروها و کشتی ها انجام شده است.

فناوری کامپوزیت جدید در حال توسعه بوده و می تواند تا سه سال آینده در پیش ساخت هایی برای آزمایش قرار داده شود.

پوسته یک کره توخالی کاربید سیلیکون می تواند فشار بیش از 25 هزار پوند بر اینچ مربع را تحمل کند که یک صدم حداکثر فشار شلنگ آتش نشانی است.

این ذرات توخالی همچنین در برابر ضربه به فوم ترکیبی محافظت می کنند، زیرا هر پوسته مانند یک جاذب انرژی عمل می کند.

می توان چگالی و سایر ویژگی های این کامپوزیت را با افزودن پوسته های کمتر یا بیشتر به زمینه فلزی به تناسب الزامات کاربری، سفارشی سازی کرد.
 همچنین می توان از این مفهوم با سایر آلیاژهای منیزیوم غیرقابل اشتعال نیز استفاده کرد.


یکشنبه 27 اردیبهشت 1394

زیبا نیست...

   نوشته شده توسط: حسن مرادپور    نوع مطلب :متفرقه ،


اگر سنگ در مسیررود نباشد صدای اب زیبا نیست

خب بلاگفا که فعلا تعطیله و نمیشه آپ کرد بچسبیم به همین وبلاگ محیط زیستی خودمون تا ببینیم چی میشه
بعد مدتی گشت و گذار بالاخره لبرگشتیم با دستی پر انشالله بتونم مطالبی رو براتون بنویسم یا علی مدد


پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394

برخی از فضایل آیت الکرسی....

   نوشته شده توسط: حسن مرادپور    نوع مطلب :متفرقه ،

پیامبر فرمودند: هر كس آیه الكرسی را بعد از نماز بخواند ، هفت آسمان شكافته گردد و به هم نیاید تا خداوند متعال به سوی خواننده آیت الكرسی نظر رحمت افكند و فرشته ای را بر انگیزد كه از آن زمان تا فردای آن كارهای خوبش را بنویسد و كارهای بدش را محو كند.

رسول اكرم (ص) فرمود: یا علی بر تو باد به خواندن آیه الكرسی بعد از هر نماز واجب . زیرا به غیر از پیغمبر و صدیق و شهید كسی به خواندن آن بعد از هر نماز محافظت نمی كند و هر كس بعد از هر نماز آیه الكرسی را بخواند به جز خداوند متعال كسی او را قبض روح نمی كند و مانند كسی باشد كه همراه پیامبران خدا جهاد كرده تا شهید شده است و فرمود: بعد از مرگ بلا فاصله داخل بهشت می شود و به جز انسان صدیق و عابد كسی بر خواندن آیه الكرسی مواظبت نمی كند.

در روایتی از امام باقر ع  آمده است:" هر كس آیه الكرسی را بعد از هر نماز بخواند از فقر و بیچارگی در امان شود و رزق او وسعت یابد و خداوند به او از فضل خودش مال زیادی بخشد."

رسول اكرم ص فرمودند : هر كس آیه الكرسی  را بعد از هر نماز واجب بخواند نمازش قبول درگاه حق می گردد و در امان خدا باشد و خداوند او را از بلاها و گناهان نگه دارد.

خداوند به موسی بن عمران وحی فرمود: كسی كه بعد از نماز واجبش آیه الكرسی  بخواند خداوند متعال به او قلب شاكرین - اجر انبیا و عمل صدیقین - را عطا فرماید و چیزی جز مرگ از داخل شدن او به بهشت جلوگیری نمی نماید. مداومت نمی نماید به آن مگر پیامبر یا صدیق یا كسی كه از او راضی شده ام و یا شخصی كه شهادت را روزی او می نمایم.


چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394

سرزنش کم کن...

   نوشته شده توسط: حسن مرادپور    نوع مطلب :متفرقه ،

سرزنش کم کن اگر نیست مرا بار و بری


[چند]سال است که چون شاخه تکانم دادند


گلچین گیلانی


پنجشنبه 3 اردیبهشت 1394

به شما نزدیک تر است...

   نوشته شده توسط: حسن مرادپور    نوع مطلب :متفرقه ،محیط زیست ،

مرگ از آنچه فکر می کنید به شما نزدیک تر است

 

مرگ از آنچه فکر می کنید به شما نزدیک تر است

کُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْتِ وَنَبْلُوکُم بِالشَّرِّ وَالْخَیْرِ فِتْنَةً وَإِلَیْنَا تُرْجَعُونَ   الانبیاء


محیط مذهبی


چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394

هر طرف می‌نگری داغ اویس قرن است

   نوشته شده توسط: حسن مرادپور    

لب اگر باز کنم سرّ مگو می‌ریزد
می‌روم گریه کنم، چشم فرو می‌ریزد

چند وقت است می و ساقی و ساغر همه اوست
دست من باده نمی‌ریزد، او می‌ریزد

چند ماه است که در راه گلویم خار است
چشم من بغض دلش را به گلو می‌ریزد

جوی‌ها در همه جا روی به دریا دارند
این چه دریاست که یک‌باره به جو می‌ریزد

بی خبر از نفس سوخته‌حالان مگذر
خاصه صبحی که سبو پشت سبو می‌ریزد

این قدر پشت سر سوختگان حرف مزن
من اگر ها کنم از آینه هو می‌ریزد

هر طرف می‌نگری داغ اویس قرن است
خون طفلان یمن از همه سو می‌ریزد

علیرضا قزوه
محیط مذهبی


سه شنبه 1 اردیبهشت 1394

ماه رجب بر همگان مبارک باد

   نوشته شده توسط: حسن مرادپور    نوع مطلب :متفرقه ،

خَابَ الْوَافِدُونَ عَلَى غَیْرِكَ وَ خَسِرَ الْمُتَعَرِّضُونَ إِلاَّ لَكَ‏

كسى كه بر غیر تو وارد شود محروم است و آنكه به غیر تو رو كند زیانكار است

وَ ضَاعَ الْمُلِمُّونَ إِلاَّ بِكَ وَ أَجْدَبَ الْمُنْتَجِعُونَ إِلاَّ مَنِ انْتَجَعَ فَضْلَكَ‏

و هر كه به درگاه غیر تو رود محتاج گشته و هر كه از غیر فضل و كرم تو درخواست كرد بى ‏برگ و نوا گردید

بَابُكَ مَفْتُوحٌ لِلرَّاغِبِینَ وَ خَیْرُكَ مَبْذُولٌ لِلطَّالِبِینَ وَ فَضْلُكَ مُبَاحٌ لِلسَّائِلِینَ

درگاه لطف تو به روى مشتاقان باز و خیر و احسانت براى طالبان‏ مبذول است و فضل و كرمت براى سائلان مباح

وَ نَیْلُكَ مُتَاحٌ لِلْآمِلِینَ وَ رِزْقُكَ مَبْسُوطٌ لِمَنْ عَصَاكَ وَ حِلْمُكَ مُعْتَرِضٌ لِمَنْ نَاوَاكَ‏

و عطایت براى امیدواران مهیا و رزقت براى اهل معصیت هم گسترده است و حلمت بر هر كه رو به تو آورد متوجه است

عَادَتُكَ الْإِحْسَانُ إِلَى الْمُسِیئِینَ وَ سَبِیلُكَ الْإِبْقَاءُ عَلَى الْمُعْتَدِینَ‏

و عادتت احسان به بدكاران است و طریقه ‏ات مدارا با سركشان

اللَّهُمَّ فَاهْدِنِی هُدَى الْمُهْتَدِینَ وَ ارْزُقْنِی اجْتِهَادَ الْمُجْتَهِدِینَ وَ لاَ تَجْعَلْنِی مِنَ الْغَافِلِینَ الْمُبْعَدِینَ وَ اغْفِرْ لِی یَوْمَ الدِّینِ‏

اى خدا مرا به راه هدایت رهبرى فرما و مرا نصیب گردان كوشش جهد كنندگان به طاعتت را و از غافلان دور از رحمتت مگردان و از گناهم روز جزا درگذر.


سه شنبه 1 اردیبهشت 1394

ختم سوره واقعه ...

   نوشته شده توسط: حسن مرادپور    نوع مطلب :متفرقه ،

ختم سوره واقعه در روز دوشنبه اول ماه

متن سوره واقعه

مرحوم مجلسی (در زادالمعاد ) در طریقه ختم سوره واقعه از امام سجاد(ع)نقل کرده که حضرت فرمود:

هرگاه روز اول ماه قمری روز دوشنبه باشد  شروع به خواندن سوره واقعه کن تا چهاردهم ( 14روز) و  در روز اول یک مرتبه و روز دوم دومرتبه تا روزچهاردهم  ( که 14 مرتبه میخوانی) بخواند و دعای ختم  هرروز پس از خواندن سوره ها خوانده شود و در روزهای پنجشنبه بین این چهارده روز (یعنی روز چهارم و روز یازدهم ) بعد از قرائت سوره واقعه و دعای ختم این دعا را یک مرتبه بخوانید .(این سوره‌ها را می‌توان در طول روز و به مرور زمان خواند  اما بهتر است از طلوع آفتاب تا غروب آن باشد)

دعای ختم سوره واقعه :

بعد از هر مرتبه خواندن سوره مبارکه واقعه،این دعا نیز خوانده شود:

اللّهم ارزُقْنی رزقاً حلالا ًطیبا ًواسعاً مِنْ غیرِ کدٍٍّ واستَجِب دَعْوَتی مِن غَیرِ ردٍّ وأَعُوذُبِکَ مِنَ الفَضیحَتَیْن الفقرِوالدَّیْنِ وَادْفَعْ عنّی هذ َیْن بحق الأِمامَیْن السِبْطَیْنِ اَلحَسنِ والحُسَین علیهماالسلام اَللّهم یا رازقَ المُقلّین و یا راحِمَ الْمَساکین ویا ذاالقُوهِ المَتین ویا غیاثَ المُسْتَغیِثین ویا خیرَ النّاصرین  ایّاکَ نَعْبُدُ وایاک نَسْتَعین اللهم إنْ کانَ رزقی فِی السّماء فَأَنْزِلْهُ وإن کان فِی الأَرضِ فأخْرِجْهُ و إن کان بعیداً فَقَرّّبْهُ وإن کان قریبا فیَسِّرْهُ وإن کان یسیرا فَکَثِّرْهُ وإن کان کثیرا فَحَلّلهُ وإن کان حلالا فَطَیّبْهُ و إن کان طیبا فَبارِکْهُ لنا برحمتک یا أَرْحَمَ الرّاحمین وصَلِّ علی محمدٍ وآله الطاهرین.

 

دعای روز پنج شنبه چهارم و یازدهم :

یا واجِدُ یا ماجِدُ یا جوادُ یا حلیمُ و یا حَنّانُ یا مَنّانُ یا کریمُ اسئلُک تُحفَهً مِن تُحفاتِکَ تَلُمَّ بِها شَعَثی و تُقضی بِها دَینی و تُصلِحُ بِها شَأنی برحمتِک یا سیِدی اللهم اِن کان رِزقی فِی السَّماءِ فَاَنزِلهُ و اِن کان فِی الارضِ فاَخرِجهُ و اِن کان بَعیداً فَقَرِّبهُ و اِن کانَ قَریبا فَیَسِّرهُ و اِن کان قَلیلاً فَکثِرهُ و اِن کان کَثیراً فَبارِک لی فیهُ فاَرسِلهُ عَلی اَیدی خِیارِ خَلقِک وَ لا تَحوَجنَ اِلی شُرِارِ خَلقِکَ و اِن لَم تَکُن فَکَونِهِ بکَینُونِیَّتِکَ و وحدانِیّتِکَ اللهم اِنقَلب اِلی حَیثُ اکُونُ و لا تنقُلُنی اِلیه حَیثُ یَکُونُ اِنَّک علی کلِّ شَی ءٍ قدیرٍ  یا رَحیمُ یا غِنِیٌ و صل علی محمدٍ اَتمِم عَلَینا نِعمَتِکَ و هنِئنا کَرامتِکَ و البسنا عافیتک برحمتک یا ارحَمَ الراحمینَ                                                      

 

خواندن این سوره دارای فضایل وبرکات زیادی است ازجمله :

1. از حضرت رسول اکرم (ص) نقل شده که هرکه سوره واقعه بخواند در هر شب به او پریشانی نمی رسد

2. از امام جعفر صادق(ع) نقل شده است که هرکه سوره واقعه بخواند در هر شب پیش از آنکه بخوابدملاقات کند خداوند را در حالتی که روی آن چون ماه باشد

3. از امام جعفر صادق(ع) نقل شده که هرکه مشتاق بهشت است سوره واقعه بخواند  4. خواندن این سوره موجب ازدیاد رزق می گردد.


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو