پنجشنبه 20 فروردین 1394

کار بزرگ یک کارتن خواب تهرانی ملتی را به فکر فرو برد!

   نوشته شده توسط: حسن مرادپور    نوع مطلب :متفرقه ،


 

کار بزرگ یک کارتن خواب تهرانی ملتی را به فکر فرو برد! +عکس


مرد کارتن‌خواب وقتی در کوچه‌پس‌کوچه‌های بازار تهران یک کیسه پر از طلا پیدا کرد؛ جز پس‌دادن آن به صاحبش، به چیز دیگری فکر نمی‌کرد. شاید باور‌کردنش کمی سخت باشد اما این مرد که با جمع‌کردن و فروش ضایعات زندگی‌اش را می‌گذراند 2ساعت گشت تا صاحب طلاها را پیدا کند و جواهراتی را که 180میلیون تومان ارزش داشت به او پس دهد.این حادثه ظهر روز پنجشنبه در بازار بزرگ تهران رخ داد و در جریان آن یک طلافروش کیسه‌ای پر از طلا و جواهرات را در کوچه مروی گم کرد و 2ساعت را با دلشوره و اضطراب گذراند.

این مرد در گفت‌وگو با همشهری می‌گوید: آن روز همراه شریکم یک کیسه پر از طلا را برداشتیم تا برای یکی از مشتریان ببریم. وقتی به کوچه مروی رسیدیم تصمیم گرفتیم ناهار بخوریم. به یک ساندویچی رفتیم. چون آنجا شلوغ بود جلوی در مشغول خوردن ساندویچ شدیم. دوستم طلاها را که داخل یک کیسه مشکی رنگ بود کنار پای من، روی زمین گذاشت.
چند دقیقه بعد غذای‌مان را خوردیم و رفتیم. من هم اصلا حواسم به طلاها نبود و دوستم هم فکر می‌کرد من طلاها را برداشته‌ام. چند دقیقه بعد او سراغ طلاها را از من گرفت اما من روحم هم از طلاها خبر نداشت. تا به‌خودمان آمدیم، دیدیم 180میلیون طلا را گم کرده‌ایم.

این مرد ادامه می‌دهد: لحظات خیلی بدی بود. 2نفری به سمت ساندویچی دویدیم و همه جا را جست‌وجو کردیم اما خبری از طلاها نبود. از هرکس که آنجا بود درباره کیسه طلاها پرسیدیم، اما هیچ‌کس از این ماجرا خبر نداشت. حتی به یکی از مغازه‌داران هم شک کردیم و با او درگیر شدیم و کتک‌کاری شد اما شکمان بی‌مورد بود. حتی دوربین مداربسته یک مغازه را که در آن نزدیکی بود کنترل کردیم ولی فایده‌ای نداشت. انگار طلاها آب شده و رفته بود توی زمین. اگر طلاها پیدا نمی‌شد زندگیمان از هم می‌پاشید. نمی‌دانستیم چه کار باید کنیم. فقط دعا می‌کردیم که زودتر طلاها پیدا شود.
حدود 2ساعت از این ماجرا گذشته بود تا اینکه یک نفر با مرد طلافروش تماس گرفت و پرسید: شما چیزی گم کرده‌اید؟ مرد طلافروش با شنیدن این سؤال فریاد زد: بله و مرد ناشناس برای تحویل‌‌دادن بسته با او قرار گذاشت.طلافروش ادامه می‌دهد: «من و شریکم خیلی خوشحال شدیم و به محل قرار رفتیم اما دیدیم یک نفر که سر و وضع مناسبی ندارد با یک کیسه پر از ضایعات پلاستیکی به آنجا آمد.

او یک کارتن‌خواب بود. گفت وسایلتان پیش من است. اول باورمان نشد اما او دستش را داخل کیسه ضایعات کرد و کیسه طلاها را درآورد. من و شریکم از خوشحالی گریه‌مان گرفته بود و مرد کارتن‌خواب هم خودش گریه می‌کرد. او گفت کیسه طلاها را روی زمین پیدا کرده و فکر کرده پیچ و مهره است اما بعد طلاها را دیده و شماره تلفن ما را روی فاکتور پیدا کرده و تماس گرفته است. او با پس‌دادن طلاها کار بزرگی کرد و ما تا آخر عمر مدیون او هستیم. صاحب طلاها درباره پاداشی که به یابنده طلاها داده نیز می‌گوید: طلاها متعلق به خودمان نبود. ما واسطه بودیم. اگر طلاها برای خودمان بود حتما نصفش را به او می‌دادیم. با این حال همان موقع 500هزار تومان به او دادم و گفتم از این به بعد هر کاری که داشته باشی برایت انجام می‌دهم.
این مرد ادامه می‌دهد: اگر من یک کیسه پر از طلا در خیابان پیدا می‌کردم 2روز طول می‌کشید تا تصمیم بگیرم با طلاها چه کار کنم، اما این مرد با اینکه کارتن‌خواب است و ضایعات جمع می‌کند کار بزرگی انجام داد. او می‌توانست با پول طلاها زندگی راحتی داشته‌باشد اما 180میلیون تومان طلا را پس داد. امیدوارم بتوانیم لطفش را جبران کنیم. در همین حال حسن، همان مردی که طلاها را پیدا کرده نیز به همشهری گفت: من ضایعات جمع می‌کنم و درآمد چندانی ندارم اما این را می‌دانم که نباید مال حرام خورد. برای همین طلاها را پس دادم.


چهارشنبه 19 فروردین 1394

بی تفاوتی مسئولان به تجاوز مأموران عربستانی به دو نوجوان ایرانی!

   نوشته شده توسط: حسن مرادپور    نوع مطلب :متفرقه ،

دریغ از یک بیانیه و موضع گیری رسمی :


در بحبوحه تعطیلات نوروزی، در حالی که گشت‌وگذار و دید و بازدیدهای نوروزی حال بسیاری را خوش کرده بود، هواپیمایی از عربستان به سمت کشورمان به پرواز درآمد که حال مسافرانش اصلا خوش نبود؛ خوش نبود که نه، از نظر روحی ویران بودند و نمی‌دانستند چه کنند!

به گزارش «تابناک»، حمله عربستانی‌ها به یمن برای برقرار کردن دموکراسی در این کشور، هرچه برای نشان دادن سبوعیت ساکنان سرزمین وحی کافی به نظر می‌رسید و چهره ایشان را در نزد جهانیان مخدوش می‌کرد، برای آن دسته از هموطنانمان که در یکی از شب‌های نوروزی از جده به مقصد تهران پرواز کردند، دلایل واضح تری برای انزجار از ایشان وجود داشت.
ماجرا از آنجا آغاز شد که مأموران بازرسی فرودگاه، دو پسر نوجوانان ایرانی را برای بازرسی به اتاقی منتقل کردند و وقتی یکی از ایشان از بازجویی بازگشت، اطرافیانش متوجه تغییرات عجیبی در وی شدند؛ تغییراتی که با چند سؤال و جواب، به شکسته شدن بغض نوجوان منجر شد و پرده از حقیقت سیاهی برداشت که برای شنوندگان ماجرا هم قابل هضم به نظر نمی‌رسد، چه برسد به آن نوجوانان.

وقتی زائران خانه خدا متوجه این اتفاق شوم شدند، مسئولان کاروان و روحانی همراه‌شان را در جریان گذاشته و خواستار معرفی شرطه‌هایی شدند که این گناه نابخشودنی را مرتکب شده‌ بودند، ولی نه اتاقی که در آن نوجوانان را برای تفتیش بدنی برهنه کرده بودند، دوربین داشت و نه نشانی از آن دو پلیس از خدا بی‌خبر می‌شد یافت.


ادامه مطلب

سه شنبه 18 فروردین 1394

ادامه‌ی سبک ایرج بسطامی با ترنجستان و شعر کرمان

   نوشته شده توسط: حسن مرادپور    نوع مطلب :متفرقه ،

صدای ایرج بسطامی هنرمند ارزنده و محجوب کشورمان که در زلزله ویرانگر بم در گذشت، برای همه ما آشناست .

آلبوم «ترنجستان» که به تازگی موسسه فرهنگی و هنری آوای باربد آن را منتشر کرده است به بزرگداشت خاطره این هنرمند فقید اختصاص دارد.

استاد مجید درخشانی و هومن مهدویان این اثر را که با صدای مجید حسین خانی منتشر شده است بر اساس شعرهایی از حامد و مصطفی حسین خانی، سید علی میر افضلی، محمد علی جوشایی و اشعار محلی کرمانی ساخته اند.

حق گزاری هنرمندان استان کرمان برای هنرمند بزرگ استانشان شنیدنی است .

این اولین آلبوم موسیقی سنتی مجید حسینخانی با آهنگ‌سازی استاد مجید درخشانی ست. حسینخانی از شاگردان مرحوم ایرج بسطامی است و برای این آلبوم از اشعار شاعران کرمانی نیز استفاده نموده است.

اشعار این آلبوم از حامد حسین خانی، ارفع کرمانی، سید علی میرافضلی، اطهری کرمانی و محمدعلی جوشایی هستند. و سبک آوازی حسین‌خانی برگرفته از سبک مرحوم ایرج بسطامی است. تصنیف نسیم زلف، قطعه ی سایه ی صبح، تصنیف ترنجستان، تصنیف عهد نگاه و تصنیف تمنا از جمله قطعات این آلبوم هستند.

اشنالله بزودی قطعاتی از این تصانیف را برایتان خواهیم گذاشت  یا علی

,منبع وبلاگ
محیط مذهبی


دوشنبه 17 فروردین 1394

دختر بچه ای که با نردبان به مدرسه میرود

   نوشته شده توسط: حسن مرادپور    نوع مطلب :متفرقه ،

قابل توجه دانش آموزانی که از مدرسه فرار می کنند:


دختربچه فلسطینی هر صبح برای رفتن به مدرسه، نردبانی بر پشت خود حمل می‌کند تا از دیوار حائل در سرزمین‌های اشغالی فلسطین رد شده و به مدرسه برود. این دختر فلسطینی علاوه بر لوازم التحریر و کیف مدرسه‌اش باید نردبانی بلند را برای عبور از دیوار نژادپرستی اسرائیل بر پشت خود حمل کند تا بتواند به مدرسه برود.

دختربچه ای که با نردبان به مدرسه می رود! +عکس


طول این نردبان، یک و نیم برابر قد این دختربچه فلسطینی است و او هر روز این نردبان بلند را با خود حمل می‌کند. این دختر فلسطینی با این اقدام خود می‌خواهد به صهیونیست‌ها اثبات کند که حاضر است در راه تحصیل و دست‌یابی به مراتب عالی علمی، هر سختی و مشکلی را تحمل کند.


شنبه 15 فروردین 1394

این دیگه چه جریانیه!!!

   نوشته شده توسط: حسن مرادپور    نوع مطلب :متفرقه ،محیط زیست ،

نمیدونم این دیگه چه جریانیه که تازگی مد شده بعضی خانما با وضع واقعا ناجوری شرط بندی میکنن و میگن هرکس بتونه مثلا با فلان لباس زننده بره تا سر کوچه و بیاد انقدر پول بهش میدیم عفت و حیاء رو میفروشن برا سرگرمی وخود نمایی و لایک خوردن ...

افسران - گاهی بعضی از مطالب به غیر از شرمندگی تیتر دیگری ندارند

 محیط مذهبی


پنجشنبه 13 فروردین 1394

مدح امیرالمومنین علی علیه السلام

   نوشته شده توسط: حسن مرادپور    نوع مطلب :متفرقه ،

به حال نوکریم عشق میکنم اقا
 فقط تو میخریم عشق میکنم اقا

 اگرچه منع شمارند راه سرخ مرا
 اسیر خودسریم عشق میکنم اقا
 
شبیه طفل پریشان بهانه میگیرم
 عجیب مادریم عشق میکنم اقا

 سرم به زیر کم اورده همیشگیه
 مصاف دلبریم عشق میکنم اقا

 کلاف اشک منو خیل عاشقان شما
 اگرچه اخریم عشق میکنم اقا

 خلاصه اه ندارم در این بساط ولی
 همین که حیدریم عشق میکنم اقا

 مهدی زراعتی


سه شنبه 11 فروردین 1394

ابراهیم مجاب کیست؟؟

   نوشته شده توسط: حسن مرادپور    نوع مطلب :متفرقه ،

از تل زینبیه که بسمت حضرت سیدالشهدا علیه السلام روانه میشوی اول باید قبر "ابراهیم مجاب" را زیارت کنی
ابراهیم مجاب کیست؟:
ابراهیم پدر و مادری داشت پیر و فرتوت 
هر هفته شبهای جمعه به رسم ادب یکی از آنان را (به نوبت) بر دوش خود به زیارت امام حسین علیه السلام میبرد اگر چه در این راه بسیار اذیت میشد
این شب جمعه موصوف پدر را بزیارت برد اما در بازگشت مادرش به او گفت ابراهیم پسرم به دلم برات شده که هفته دیگر در دنیا نخواهم بود بیا و مرا هم همین هفته به زیارت مولا و آقایم امام حسین علیه السلام ببر

و ابراهیم که از شدت درد کمر رنج میبرد به رسم ادب مادر را بر دوش گرفته و راهی حرم میشود و در مسیر از شدت درد به نجوای با امام مشغول میشود که : 
آقا آیا این خدمت را از من قبول میکنی؟
آیا این خدمت جبران گوشه ای از زحمات مادرم خواهد بود؟
آیا…؟
و مادرش نیز آرام بر دوش ابراهیم و در بیخ گوش فرزند اینگونه با خدای خویش راز میگوید که:
"الهی امام حسین جواب این زحمت و خوبی تورا بدهد مادر"
ابراهیم مادر بر دوش وارد حرم شده و در مقابل مضجع شریف عزیز دل فاطمه سلام الله علیهما میگوید:
"السلام علیک یا ابا عبدالله"
اما همه آنهایی که در حرم بودند به گوش خود می شنوند که از داخل ضریح مطهر صدایی بس دل نواز پاسخ میگوید:
"و علیک السلام یا ابراهیم"
از این پس برخی علما و بزرگان و مردم در حرم به انتظار ابراهیم مینشستند تا وارد شده و سلام دهد و جواب امام را بشنوند وبه همین دلیل او را ابراهیم مجاب (یعنی اجابت شده از سوی أقا) نامیدند .
سالها بعد هم که ابراهیم از دنیا رفت به هدایت امام حسین علیه السلام در محل فعلی به خاک سپرده شد و اینک هرکس از تل زینبیه وارد حرم شود لاجرم ۲ بار ابراهیم را زیارت خواهد کرد .سه شنبه 11 فروردین 1394

سیاست های کلی در حوزه محیط زیست در سال 94 بررسی می شود

   نوشته شده توسط: حسن مرادپور    نوع مطلب :محیط زیست ،

تهران - ایرنا - رییس کمیته خاص محیط زیست مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بر اساس اعلام دبیر مجمع تشخیص مصلحت مقرر شده است در اولین جلسات سال آینده صحن علنی مجمع، سیاست های کلی نظام در حوزه محیط زیست مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، سید محمد مجابی در آخرین جلسه کمیته خاص محیط زیست مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال 93، افزود: در این جلسه که با حضور روسای کارگروه های هشت گانه شکل گرفت، آخرین بحث ها و بررسی های مربوط به سیاست های کلی نظام در حوزه محیط زیست صورت گرفت.

مجابی اظهار کرد: این جلسه با هدف ایجاد هماهنگی کارگروه های این کمیته جهت نحوه ارایه و جمع بندی مطالب مطرح شده در حوزه محیط زیست و بررسی آن در اولین جلسات سال آینده تشکیل شده است.


رییس کمیته خاص محیط زیست مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: شاخص های 26 گانه محیط زیست در حوزه های هوا، خاک، آب، تنوع زیستی و مدیریت پسماند، تایید شده توسط دبیرخانه مجمع را از جمله دیگر مباحثی اعلام کرد که در جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

وی اظهار کرد: بر اساس این شاخص ها، کمیته خاص محیط زیست مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال پیگیری، آماده سازی و تدوین گزارشی از وضعیت موجود محیط زیست کشور پیش از ابلاغ سیاست های کلی نظام در این حوزه است.

مجابی نظارت و پیگیری چگونگی اجرای سیاست های کلی نظام در حوزه محیط زیست پس از ابلاغ توسط مقام معظم رهبری را از دیگر وظایف کمیته خاص محیط زیست مجمع تشخیص مصلحت نظام برشمرد و گفت: همچنین نحوه پیگیری منویات مقام معظم رهبری که در دیدار با مسوولان و فعالان محیط زیست کشور به مناسبت هفته منابع طبیعی، طرح شد نیز در این جلسه به بحث و بررسی گذارده شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نواندیشان بازیافت


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو