یکشنبه 21 شهریور 1395

پروفسور کردوانی و بازدید از آرادکوه

   نوشته شده توسط: حسن مرادپور    

پروفسور کردوانی از اساتید برجسته مبحث محیط زیست و فعالان این حوزه ضمن بازدید از مجتمع پردازش و دفع آرادکوه از تغییرات روبه رشد اعمال شده در این مرکز در راستای حفاظت از محیط زیست منطقه و شهر تهران، ابراز خرسندی نمود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان مدیریت پسماند، پروفسور پرویز کردوانی با حضور در مجتمع پردازش و دفع آرادکوه و همراهی مهندس عظیمیان معاون پردازش و دفع و تعدادی از کارشناسان سازمان، ضمن بازدید از خطوط پردازش، سایت تولید کمپوست، سامانه پسماندسوز و استحصال گاز از تغییرات چشمگیر به وجود آمده در راستای حفاظت از محیط زیست منطقه، ابراز خرسندی نمود.
وی خشک شدن دریاچه 18هکتاری شیرابه، ایجاد فضای سبز و جنگل‌کاری در لندفیل‌های قدیمی را از جمله اقدامات مهم سازمان مدیریت پسماند در مجموعه آرادکوه عنوان کرد و گفت: در آینده‌ای نزدیک محل دفن زباله‌های شهر تهران با ایجاد فضای سبز و جنگل‌کاری، نقش به سزایی در تلطیف هوای شهرری خواهد داشت.
در پایان این دیدار، پروفسور کردوانی از زحمات بی‌دریغ و شبانه‌روزی مسوولان و پرسنل زحمت‌کش مجتمع پردازش و دفع آرادکوه در حل مشکلات 50ساله دریاچه شیرابه و خشک شدن آن قدردانی نمود.
گفتنی است؛ پروفسور کردوانی با داشتن دکترای عمران کویر از جمله مشهورترین اساتید، نویسندگان و فعالان در حوزه حفظ محیط زیست در کشور می‌باشد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic