تبلیغات
محیط زیست - سیاست های کلی در حوزه محیط زیست در سال 94 بررسی می شود
سه شنبه 11 فروردین 1394

سیاست های کلی در حوزه محیط زیست در سال 94 بررسی می شود

   نوشته شده توسط: حسن مرادپور    نوع مطلب :محیط زیست ،

تهران - ایرنا - رییس کمیته خاص محیط زیست مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بر اساس اعلام دبیر مجمع تشخیص مصلحت مقرر شده است در اولین جلسات سال آینده صحن علنی مجمع، سیاست های کلی نظام در حوزه محیط زیست مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، سید محمد مجابی در آخرین جلسه کمیته خاص محیط زیست مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال 93، افزود: در این جلسه که با حضور روسای کارگروه های هشت گانه شکل گرفت، آخرین بحث ها و بررسی های مربوط به سیاست های کلی نظام در حوزه محیط زیست صورت گرفت.

مجابی اظهار کرد: این جلسه با هدف ایجاد هماهنگی کارگروه های این کمیته جهت نحوه ارایه و جمع بندی مطالب مطرح شده در حوزه محیط زیست و بررسی آن در اولین جلسات سال آینده تشکیل شده است.


رییس کمیته خاص محیط زیست مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: شاخص های 26 گانه محیط زیست در حوزه های هوا، خاک، آب، تنوع زیستی و مدیریت پسماند، تایید شده توسط دبیرخانه مجمع را از جمله دیگر مباحثی اعلام کرد که در جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

وی اظهار کرد: بر اساس این شاخص ها، کمیته خاص محیط زیست مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال پیگیری، آماده سازی و تدوین گزارشی از وضعیت موجود محیط زیست کشور پیش از ابلاغ سیاست های کلی نظام در این حوزه است.

مجابی نظارت و پیگیری چگونگی اجرای سیاست های کلی نظام در حوزه محیط زیست پس از ابلاغ توسط مقام معظم رهبری را از دیگر وظایف کمیته خاص محیط زیست مجمع تشخیص مصلحت نظام برشمرد و گفت: همچنین نحوه پیگیری منویات مقام معظم رهبری که در دیدار با مسوولان و فعالان محیط زیست کشور به مناسبت هفته منابع طبیعی، طرح شد نیز در این جلسه به بحث و بررسی گذارده شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نواندیشان بازیافت