تبلیغات
محیط زیست - خبری خوش در خصوص تملک باغهای کن و آلودگی هوا
جمعه 22 اسفند 1393

خبری خوش در خصوص تملک باغهای کن و آلودگی هوا

   نوشته شده توسط: حسن مرادپور    نوع مطلب :محیط زیست ،

امیدواریم همانطور که در خبر گفته میشود در عرصه اجرا هم بتوانند موضوع را مناسب انجام دهند و موضوع بوستان ولایت برای این کار پیش نیاید :
کاش وعده های مدیران در حد شعار نمیماند و اجرایی میشد اگربوستان ولایت واقعا ریه تنفسی شهر میشد و درختکاری صورت میگرفت الان وضع مناسبتری داشتیم اما حیف

اگر سری به بوستان ولایت بزنید خواهید دید فقط اطراف آن درختانی کاشته شده و چمن شده است اما محیطی به چه وسعت!!!کماکان در وسط آن باقیمانده که بیابانی بیش نیست...

آیا نمیشد دریاچه ای در آن احداث کرد؟چگونه میشود در منطقه 22 اینکار را انجام داد اما منطقه 19 نمیشود؟آیا نمیشد جنگلکاری کرد؟مگر شما در زمان تشریف فرمایی و بازدید رهبری قول نداده بودید مبنی بر جنگلکاری و احداث ریه ی تنفسی جنوب شهر تهران؟!!! پس چه شد وعده هایتان!!!

افزایش 10 برابری بودجه حفظ و تملک باغ های کن در سال 94

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به اهمیت حفظ و تملک باغ های اطراف شهر تهران در کاهش آلودگی هوا، ما امسال پیشنهاد افزایش 10 برابری و اختصاص 500 میلیارد تومان برای حفظ و تملک باغ های کن را به شورا دادیم که در تبصره ها تصویب شد.محمد حقانی در گفت و گو با خبرنگار "تهران سما" اظهار کرد: در حال حاضر، محیط زیست تهران به عنوان پایتخت ایران و شهری که محل سکونت میلیون ها شهروند است، با مشکلات عدیده ای رو به رو است. آلودگی هوا از جمله مسائلی است که در سال های اخیر توجه اعضای شورا و شهرداری را به خود جلب کرده و برنامه های مختلفی برای مقابله با این موضوع تدوین شده است.
وی افزود: در شرایط موجود، یکی از دغدغه های اصلی مدیریت شهری در تهران کاهش آلودگی هوا است که این امر در گرو اصلاح چندین مشکل از جمله حفظ و نگهداری باغ ها و اراضی کشاورزی است.
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به توجه ویژه بودجه 94 به موضوع نگهداری و تملک باغ ها در تهران گفت: با توجه به اهمیت حفظ و تملک باغ های اطراف شهر تهران در کاهش آلودگی هوا، ما امسال پیشنهاد افزایش 10 برابری و اختصاص 500 میلیارد تومان برای حفظ و تملک باغ های کن را به شورا دادیم که در تبصره ها تصویب شد.
به گفته حقانی، بودجه مذکور برای ساماندهی، حفظ و تملک پهنه جنوبی باغ های کن؛ حدفاصل بزرگراه همت تا بزرگراه حکیم در نظر گرفته شده است.
وی در ادامه با اشاره به بودجه فضای سبز در سال 94 عنوان کرد: با صلاحدید شورا، اختصاص مبلغی برابر با 50 میلیارد تومان به ساماندهی فضای سبز و تملک سایر باغ های موجود که بر اکوسیستم تهران تاثیر می گذارند، در تبصره ها به تصویب رسیده است.  
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به سهم حمل و نقل عمومی در گسترش آلودگی هوا در شهر تصریح کرد: سهم 70 درصدی آلاینده های ناشی از وسایل نقلیه ایجاب می کند تا موضوع توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه مترو به عنوان راهکار اصلی مقابله با آلودگی به شکل جدی مورد توجه دولت قرار بگیرد.
حقانی تصریح کرد: وزیر نفت با حضور در شورا قول همه نوع همکاری با شهرداری را در راستای توسعه خطوط مترو داد. اگر این قول ها به درستی عملی شود ما در برنامه 5 ساله دوم شهرداری شاهد توسعه قابل توجهی در خطوط مترو خواهیم بود.
به گفته رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران این امر منوط به همکاری دولت در پرداخت سهم بودجه توسعه مترو است.  
وی در پایان خاطر نشان کرد: یقیناً، نقش دولت در موضوع آلودگی هوای تهران تنها به توسعه مترو ختم نمی شود. استاندارد کردن خودروها، توزیع بنزین استاندارد و از رده خارج شدن خودروهای فرسوده از دیگر اقداماتی است که باید از سوی دولت برای تغییر شرایط اقلیمی تهران انجام شود.